čtvrtek 4. srpna 2016

Travelling: Ostallgäu


V úterý to byly dva roky od naší svatby a když jsme přemýšleli, jak druhé výročí oslavit, oba jsme se shodli, že vyrazíme o víkendu někam na výlet. Loni jsme výročí (ač to nebylo záměrně) strávili v Berlíně. Letos jsme opět byli v Německu, ale na opačné straně. Navrhla jsem východní část kraje Allgäu v Bavorsku, kde se nachází známý pohádkový zámek Neuschwanstein. Pokud se ale na výlet chystáte, tak určitě nevynechejte menší a méně slavný zámek Hohenschwangau a procházku po městečku Schwangau a kolem jezera Alpensee, které se nachází v blízkosti obou zámků. 
Od nás trvá cesta přibližně dvě a půl hodiny a z Plzně počítejte zhruba se 4,5 - 5 hodinami na cestu, takže pokud volíte cestu z Čech, doporučuji nějaký nocleh po cestě nebo přímo i v okolí Schwangau. Navíc pokud fandíte procházkám nebo jízdě na kole, tak si určitě přijdete na své. Tato část Bavorska se nachází přímo v těsné blízkosti Alp a Německo je friendly vůči cyklistům. Kousek od Schwangau se nachází větší jezero, kde je možné provozovat windsurfing a myslím, že jsem tam viděla i nějaké kite surfaře. 
Na prohlídku zámku jsme nakonec nešli, protože fronta na lístky byla šílená. Vystačili jsme si tedy s výšlapem na zámek, ale můžete se i nechat vyvézt koňským povozem a prohlédli si nádvoří a blízké okolí. Bohužel během naší návštěvy byl zavřený most Marienbrücke, odkud fotí nejznámější pohledy na zámek, ale o to spíš máme důvod se vrátit a vzít to i s prohlídkou. Pokud byste na prohlídku zámku chtěli, tak to chce tam být tak už kolem 9 hodiny ráno a co jsem zjišťovala, tak lístky online koupit nejdou. Dá se koupit i nějaký multipass, jež zahrnuje i vstupdo zámku Hohenschwangau a myslím, že ještě do jednoho zámku. Po procházce jsme se zchladili, a to doslova, v jezeře Alpensee, které má křišťálově čistou vodu. Dá se půjčit na projížďku po jezeře loďka nebo i šlapadlo, ale v letních měsících je opět potřeba počítat s přibližně půlhodinovou až hodinovou čekací dobou.
Na zpáteční cestě hned v první vesnici za Schwangau se nachází přímo u silnice alpská restaurace, kterou rozhodně doporučuji. Vaří zde výborně, interiér je příjemný a co mi mile překvapilo, že zde měli i látkové ubrousky, což se v restauracích "na cestě" moc často nevidí.


3 komentáře:

  1. Hallo allerseits, ich habe Kommentare von Personen gesehen, die bereits einen Kredit von (Nelson Wealth Loan Company) erhalten haben, und dann habe ich mich entschlossen, nach ihren Empfehlungen zu fragen, die ich auf meinem persönlichen Bankkonto für insgesamt 20.000 € bestätigt habe. Ich habe vor Stunden angefragt. Dies sind wirklich großartige Neuigkeiten und raten jedem, der ein echtes Darlehen benötigt, um sich per E-Mail zu bewerben (nelsonwealthfinacialloanservic@gmail.com). Ich bin froh, dass ich den Kredit bekommen kann, den ich beantragt habe. Bitte teile deine Hilfe mit Freunden.

    OdpovědětVymazat

Your amazing comments, if you like my blog, follow me. :)