úterý 30. srpna 2016

Outfit: My Dirndl


V jednom z předchozích článků jsem psala o festivalu Kirchweih, který v neděli skončil a mohli jste vidět menší náhled, jak vypadá můj dirndl. Ten svůj jsem kupovala v Kaufhofu, když jsme tam s kamarádkou zamířily omrknout slevy. Koupila jsem si jeden ze střední cenové úrovně a nechtěla jsem úplně ten nejlevnější, protože ty nebývají tak dobře ušité a tím pádem ani nesedí tak, jak mají. Na to, kolik můj dirndl stál, tak je ušitý velmi dobře a padne mi jako ulitý. Musela jsem ale vzít o číslo menší velikost, než jakou běžně nosím v konfekci. 
Klasický dirndl se skládá s halenky, šatů a zástěrky. Šaty se zástěrkou se zpravidla prodávají dohromady a halenka se zvlášť, ale já měla to štěstí, že halenka byla již součástí. Ceny pohybují od přibližne 40 Eur až do stovek Eur, kdy už se pak jedná i o designérské dirndly a cena se odvíjí nejen od použitého materiálu, ale i značky. Dá se k němu samozřejmě dokoupit kardigan nebo sako, balerínky, kabelka i typické podkolenky. 
Mně zatím ale stačí zatím jen dirndl, ostatní zatím nepotřebuji, ačkoliv kabelky se mi líbí velmi. Svůj dirndl jsem doplnila lodičkami na klínku s otevřenou špičkou a oblíbenou crossbody kabelkou. 
Jinak vázání mašle u zástěrky i má svá pravidla. Pokud je žena nebo dívka nezadaná, tak se zavazuje nalevo a pokud je vdaná nebo zadáno, tak se mašle uváže napravo.
Co říkáte na dirndly a jak se vám líbí?MarJo Dirndl
CCC shoes
F&F handbag

2 komentáře:

 1. ...a když netuší stav, tak uprostřed ;-)))

  Moc ti to sluší a u nás bohužel velice neobvyklé oblečení. Je to příjemná změna!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uprostřed si mají údajně zavazovat, dívky, kterou jsou panny. :)
   Děkuji, Marti.

   Vymazat

Your amazing comments, if you like my blog, follow me. :)