středa 25. listopadu 2015

Mani of the week: OPI Passion & Essence I feel gritty!


Dalším mým velmi oblíbeným lakem od OPI je odstín Passion, který je velmi podobný odstínu Sugar Daddy od Essie. Tento je ale spíše do meruňkové než do růžové. Přetřela jsem ho ještě třpytivým top coatem od Essence v odstínu I feel gritty! a navrch ještě klasickým top coatem. 
Oba dva se lakují velmi dobře a díky top coatu byly i nehty celkem rychle suché, přibližně do půl hodiny. Výdrž je podle mě celkem ucházející, třetí den se začínají ošoupávat špičky, ale žádné oprýskání se nekoná. Oba dva mohu za sebe doporučit. 
The next favourite nail polish is Passion from OPI which very similar to Sugar Daddy from Essie. This one is more to peach shade than to pink one. I cover it with glitter top coat from Essence in shade Ifeel gritty! and finally added classic top coat.
The application of both nail polishes is good and they were dried till half an hour. The endurance is three days almost without damages. I can recommend them.


4 komentáře:

 1. Cute color :)
  BLOG M&MFASHIONBITES : http://mmfashionbites.blogspot.gr/
  Maria V.

  OdpovědětVymazat
 2. Promote an individual to go on in the course of when you grow to be irritated with all the slowness of one's human body to build up. On the other hand, it is possible to produce a training diary Pro Muscle Fit that will point out to an individual that your particular workout routines are giving good results. You ought to at this point recognize the information you will need.

  http://www.healthybeats.net/pro-muscle-fit-review.html

  OdpovědětVymazat

Your amazing comments, if you like my blog, follow me. :)