sobota 6. října 2012

Rhodes diary: Trip on eastern coast

Lindos
Nepatřím mezi lidi, co by měli rádi organizované výlety, jediný výlet tohoto typu, jaký snesu, je výlet lodí po moři. Bohužel v našem termínu se tyto výlety už nekonaly, takže jsme si půjčili auto na tři dny a jeden den jsme poznávali východní pobřeží ostrova. Naše první zastávka byla ve vesnici Archangelos, kde mě uchvátily klasické bílé domy s barevnými vraty a zvonice kostela. Další zastávkou bylo Epta Piges (Sedm pramenů), kde se nachází sedm pramenů, které se pak stékají do jedné říčky. Pak jsem pokračovali dále směrem na jih ostrova, po cestě jsme se zastavili v městečku Lindos a vyšli na Akropoli, kterou jsme si prohlédli a odkud byl krásný výhled na město i do okolí. Našim dalším cílem bylo (polo)ostrov Prasonissi, na který se dá dojet v létě, když není cesta zatopená mořem. My jsme bohužel takové štěstí neměli, protože cesta se v dobu, kdy jsme tam byli, začala zatápět. Dostali jsme se před ostrov a tohle ráj pro windsurfing a kitesurfing. Na cestě zpět do našeho letoviska jsme s rozhodli, že zajdeme ještě na nejsevernější cíp ostrova do hlavního města, abychom viděli, jak se stéká dohromady Egejské a Středozemní moře.
Pokud někdy navštívíte Rhodos, doporučuji půjčit si auto a část ostrova si projet, je to opravdu nádhera. Pokud máte dotazy, tak se ptejte zde na FB nebo na Formspring. :)
I don't like so much organized trips. So we decided to rent a car for three days and one day we made a trip on eastern coast of island. Our first stop was in village Archnagelos where were classical white houses with nice color gates and I liked also bell tower of church. Next stop was Epta Piges (Seven springs). Then we continued to the south of island and we stopped in tow Lindos and we visited Acropolis and from there was beautiful view to town and to neighbourhood. Our next object was island (peninsula) Prasonissi, paradise for windsurfing and kitesurfing. On the way back to our hotel we decided to visit northenrmost corner of island to the cityto see how Aegean sSa and Mediterranean Sea interflows in together.
If you visit Rhodos I recommend to rent a car and visit part of island, it's really beauitiful. If you have any question, you can ask here, on FB and also on Formspring.


Archangelos
Epta Piges
Lindos
Prasonissi
northernmost corner of Rhodos

13 komentářů:

 1. Od všeho trochu, krásná online prohlídka:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Teda ta pláž je nádherná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Která? :)
   Všechny byly krásné a měly něco do sebe. :)

   Vymazat
 3. ta posledna fotka plaze:) ach hned by som isla:)
  Inak pozývam ťa na mojú prvú giveaway k trojročnému výročiu môjho blgu :)
  http://www.biancaprincipessa.blogspot.sk/2012/10/prva-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 4. This simulator combines the realistic control panels and control experience with the military element.
  All of these issues add to the interest that
  can be produced about a site and this works for spots in this place and any place in the world.
  At this time, and in a good location, the leader should
  set up a few anchors and belay the second climber so he can climb up and hand
  off the equipment he has been recovering. In order
  to compete for market shares on routes you must have a virtual airline management game account.
  Types of settings provided by Mobile Simulators:- Configuration Settings- Simulators helps in configuring mobile device with
  the necessary settings required to access internet.

  OdpovědětVymazat

Your amazing comments, if you like my blog, follow me. :)